fbpx
 

Zdrowe przekąski do biura

zdrowe przekąski do biura

Zdrowe przekąski do biura

Coraz więcej osób decyduje się na pracę w biurze, jednak już po pierwszych dniach zauważają, że jest ona niezwykle stresująca i męcząca. Dlatego należy zadbać o to, aby dostarczyć swojemu organizmowi niezbędną dawkę energii. Pomogą w tym zdrowe przekąski, które korzystnie wpłyną między innymi na funkcjonowanie mózgu, a nasza praca stanie się wydajniejsza. Jakie zdrowe przekąski wybrać do biura?

Zdrowe przekąski bez dodatku cukru

Czy zdrowe przekąski muszą być słodkie? Niekoniecznie! Świetnym sposobem na zabicie głodu w trakcie pracy, a także uzupełnienie wszelkich niezbędnych składników odżywczych jest wybranie popularnego i taniego serka wiejskiego. Nie ma on dużo węglowodanów, za do charakteryzuje go spora ilość łatwoprzyswajalnego białka, dzięki czemu jest mocno sycący. Serek wiejski nie zawiera żadnych konserwantów, zagęstników czy też barwników i świetnie smakuje bez żadnych dodatków. Ciekawym połączeniem, które daje możliwość stworzenia pełnowartościowego posiłku, jest dodanie do niego bakalii i orzechów oraz suszonych owoców, które można zakupić w naszym sklepie. 

Trochę więcej pracy wymaga przygotowanie osławionego zielonego koktajlu, który cechuje się ogromną ilością witamin, a także znikomą ilością kalorii. Ponadto bardzo dobrze nawadnia organizm. Zdrowa przekąska w postaci zielonego koktajlu może zostać zrobiona z zielonego ogórka oraz selera naciowego. Uzupełnieniem może być jeszcze jogurt naturalny, a także niewielka ilość orzechów i siemienia lnianego. Obecnie przyszła moda na sajgonki, które można kupić gotowe już w niejednym sklepie

Zdrowe przekąski na szybko

Praca w biurze nie należy do najłatwiejszych, choć z pozoru taka się wydaje. W rzeczywistości traci się w niej sporo energii, dlatego niezbędne jest jej regularne uzupełnianie. Oczywiście nie trzeba szykować tony jedzenia i zabierać jej ze sobą w dużym plecaku. Świetną alternatywą są zdrowe przekąski, które można szybko przyrządzić w domu. Doskonale sprawdzają się w tej roli banany, które dostarczają bardzo dużo energii i są lekko strawne. Z badań wynika, ze średniej wielkości tego rodzaju owoc pokrywa aż 12 procent dziennego zapotrzebowania na witaminę B6 oraz 20 procent na witaminę C. Ponadto banan jest bardzo dobrym źródłem potasu, błonnika pokarmowego, przeciwutleniaczy oraz magnezu. 

Dobrą i zdrową przekąską są również orzechy. Mimo że są wysokokaloryczne, to jednak mają w sobie dużo zdrowych tłuszczów omeg-3, których brakuje w dietach większości społeczeństwa. Orzechy wspomagają pracę mózgu, zawierają dużo magnezu oraz błonnika, który reguluje pracę jelit. Ich dużym atutem jest to, że są mocno sycące i dość szybko tłumią uczucie głodu, a to wszystko dzięki temu, że żołądek je wolno trawi. Gotowe mieszanki orzechów, które znakomicie się sprawdzą jako zdrowa przekąska w pracy, dostępne są między innymi w naszym sklepie. 

Inną zdrową i jednocześnie szybką przekąską są suszone owoce. Wprawdzie zawierają one dużo cukru, jednak jest on łatwo przyswajalny przez organizm, a dodatkowo mają w sobie jeszcze mnóstwo witamin, kwasu foliowego i fitochemikaliów. Jakie suszone owoce najlepiej wybierać? Z pewnością polecić możemy rodzynki o działaniu odkwaszającym organizm, czarne jagody, jabłka, czy też jagody goji. Mieszankę składającą się z tych owoców można stworzyć szybko w domu, dodając do niej jeszcze jogurt naturalny lub bez niego. 

Co jeść zamiast słodyczy?

W pracy zdecydowanie polecamy stawiać na zdrowe przekąski zamiast słodyczy. Znakomitym rozwiązaniem będzie jogurt naturalny z bakaliami i orzechami. W takiej przekąsce znajduje się mnóstwo witamin, kultury bakterii probiotycznych, a także potas, wapń i cynk. Istotne jest jednak, aby danie przygotowywać z tłustego jogurtu, w którym nie znajdują się sztuczne zagęstniki ani cukier. Można do niego dodać tak naprawdę dowolne owoce suszone, które znajdziesz w naszym sklepie.